شرکت زیمنس یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های تولید تجهیزات شنوایی در دنیا می‌باشد که محصولات آن با برند سیگنیا عرضه می‌گردد.

  • کشور سازنده : آلمان

  • محدوده قیمتی : ۴.۸ الی ۱۵ میلیون تومان

  • دارای گارانتی معتبر ۲۴ ماهه

جهت اطلاع از انواع مدلهای ارائه شده روی لینک زیر کلیک نمایید.

مشاهده مدلها

سمعک نامرئی IIC

سمعک نامرئی

کوچکترین سمعک های داخل گوشی هستند. این سمعک ها معمولا در عمق کانال گوش و در برخی از مدل ها بعد از خم دوم کانال گوش قرار می گیرند. معمولا، سمعک های نامرئی برای کم شنوایی های ملایم تا متوسط ​​طراحی شده اند.

سمعک داخل گوش هوشمند CIC

سمعک داخل گوش هوشمند. این سمعک ها نیز در رده ی کوچکترین سمعک های سفارشی قرار می گیرند. سمعک CIC کاملا در داخل کانال گوش قرار می‌گیرد و مناسب افت شنوایی خفیف تا متوسط الی شدید است. این سمعک ها تقریبا نامرئی هستند و معمولا برای کسانی تجویز می شوند که ظاهر سمعک برای آنها اهمیت دارد.

سمعک داخل گوش ITC

سمعک داخل گوش ITC

سمعک های ITC در بخش پایینی صدفه ی لاله ی گوش قرار می گیرند. استفاده از آنها راحت و آسان است و از آنجا که آنها کمی بزرگتر از مدل CIC هستند، عمر باتری طولانی تری دارند و می توانند ویژگی های اضافی مانند میکروفون جهت دار برای درک بهتر گفتار در محیط های پر سر و صدا و  کنترل حجم صدا داشته باشند. سمعک ITC  مناسب افت شنوایی ملایم تا متوسط-شدید می باشد​​.

سمعک داخل گوشی ITE

سمعک داخل گوشی ITE

مدل های فول شل در داخل صدفه ی گوش بیرونی قرار می گیرند. اندازه ی بزرگ آنها اجازه می دهد تا حداکثر تعداد کنترل های اضافی و ویژگی هایی از قبیل میکروفون جهت دار در آنها تعبیه گردد. به علت استفاده از باتری بزرگتر، طول عمر باتری بیشتر خواهد بود. در واقع آنها یک سمعک بزرگ با قدرت کافی هستند. این مدل سمعک، برای کم شنوایی های خفیف تا شدید توصیه می شود.

سمعک پشت گوشی با قالب BTE

سمعک پشت گوشی با قالب BTE

این سمعک ها مناسب افت ملایم تا عمیق هستند. به طور کلی می توان گفت که آنها قوی ترین سمعک ها با طرح ها و رنگ های متفاوت می باشند که به راحتی دیده می شوند

سمعک پشت گوشی کوچک با لوله باریک Mini BTE

سمعک پشت گوشی کوچک با لوله باریک Mini BTE

این سمعک های کوچک در پشت گوش پنهان می‌گردند و صدا توسط یک لوله ی بسیار باریک  به داخل گوش منتقل می شود. انتهای لوله ی باریک یک کاف نرم قرار دارد که کانال گوش را مسدود نمی‌کند. در نتیجه، هوا در داخل گوش جریان دارد و فرد احساسی طبیعی خواهد داشت. این نوع تجویز سمعک  به عنوان “open fitting” شناخته شده است و برای افت های شنوایی ملایم تا متوسط فرکانس بالا توصیه می‌گردد.

سمعک رسیور در گوش RITE

سمعک رسیور در گوش RITE

مدل های RITE ، همچنین به عنوان مدل RIC نیز شناخته شده اند. این سمعک های بسیار کوچک در پشت گوش و رسیور یا بلندگوی آنها در داخل کانال گوش قرار می‌گیرد که توسط یک لوله ی بسیار باریک به سمعک متصل می‌گردد.
سمعک RIC مناسب افت شنوایی ملایم تا شدید است. قرار گیری رسیور در داخل کانال گوش و جدایی آن از بقیه ی اجزای سمعک سبب می شود که سمعک کیفیت صدای بسیار خوبی داشته باشد. به علاوه، سمعک های RIC تقریبا نامرئی هستند. این موارد سبب مقبولیت بالای آنها به خصوص در اروپا و آمریکا شده است.